54. kolo hokejovej Tipos extraligy

05.03.2012 Celý región

HK AutoFinance Poprad - MHC Mountfield 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 11. S. Takáč (Škovira), 17. Strömberg (S. Takáč, Škovira), 22. P. Svitana (Vaic), 45. Balán (Kovačevič) - 24. Galamboš (Michal Važan), 59. Zeliska (Škumát)
Vylúčení: 4:6 na 2 min
oslabenia: 0:1
rozhodovali: D. Konc - Valach, Zvrškovec
2105 divákov

Poprad: Melicherčík - R. Suchý, Pentikäinen, Tavželj, Kovačevič, Fabian, D. Kramár, D. Brejčák - Vandas, Koskinen, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Svačina, A. Kroták, R. Rapáč - Škovira, Strömberg, S.Takáč
Martin: Volentier - Matejka, Brcko, M.Škumát, M.Výborný, Zukal, Leško - M. Sobota, Galamboš, Michal Važan - Kriška, J. Cíger, Fadrný - Macejka, Zeliska, Miroslav Ižvolt - Themár, Vartovník, Tupý

Úvodnému buly predchádzala slávnosť, počas ktorej domáci klub ocenil útočníka Ľubomíra Vaica za odohranie 400-stého extraligového stretnutia. Aj keď vstupné na duel s Martinom bolo za symbolický 1 cent, popradská aréna bola napriek tomu poloprázdna. Prvé príležitosti Kuľhu, Strömberga a na druhej strane Krišku a Fadrného gól nepriniesli, rovnako jalové boli aj úvodné presilovky oboch súperov. V 11. minúte sa však domáci vyrojili do protiútoku, ktorý zakončil strelou Škovira, Volentier neudržal puk, ktorý za jeho chrbát dorazil Takáč - 1:0. V 17. minúte zvyšoval rovnaký útok na 2:0, keď Škovira prekabátil celú martinskú obranu a Strömberg pohodlne zasunul puk do opustenej bránky.
Hneď v úvode prostredného dejstva sa Vaic pohral s hosťujúcou obranou a bol to tentoraz pre zmenu Svitana, ktorý poľahky doklepol puk za čiaru - 3:0. Že to však domáci nebudú mať až také jednoduché im pripomenul Galamboš o dve minúty neskôr, keď po úniku dvoch na jedného znížil vo vlastnom oslabení.
Úvod záverečnej časti okorenil najskôr pästný súboj Vandasa s Tupým, po ktorom sa opäť dostali k slovu domáci. Kovačevič vysunul do brejku Balána, ktorý aj keď tiesnený Škumátom chladnokrvne zakončil - 4:1. V 45. minúte mal Galamboš na hokejke druhý gól Martina, ale jeho blafák v nájazde Melicherčík zneškodnil. Minútu pred koncom ešte korigoval prehru Martina na konečných 2:4 Zeliska.

Ladislav Svozil, tréner Popradu: "Do zápasu sme nastúpili takmer s kompletnou zostavou a s podobným zložením nastúpime aj do prvého kola play-off. Stretnutie sme chceli odohrať bez zranení, ale chýbal mi dôraz v osobných súbojoch. V prvej tretine sme si vytvorili náskok, ktorý sme v ďalšom priebehu udržovali. Takýto výkon nám však vo vyraďovacej časti stačiť nebude. Bolo to povinné víťazstvo, s troma bodmi sme spokojní a tešíme sa na play-off."
Ladislav Spišiak, tréner Martina: "Naším vrcholom pred záverom sezóny bol predchádzajúci zápas doma s Banskou Bystricou, v ktorom sme sa chceli dôstojne rozlúčiť s divákmi. Kvalita Popradu je jasná a sme radi, že sme ich v určitých fázach zápasu potrápili. Prehra 2:4 je pre nás prijateľná, dali sme šancu brankárskej dvojke, aby sa ukázal. Popradu k víťazstvu gratulujem a pre mňa je čiernym koňom na celkové víťazstvo v lige."

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 19. P. Sivák (Róbert Huna, D. Devečka), 40. Smotrila (Houdek) - 27. M. Štefanka (Tůma, R. Tománek)
Vylúčení: 3:8 na 2 min
rozhodovali: Jura - M. Korba, P. Korba
1289 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Krčula, Houdek - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - T. Sýkora, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Drábek - Smotrila, Linet, Kubiš
Nitra: Šimboch - K. Grman, Tůma, Ďurák, Vosátko, Ordzovenský, Gurčík - R. Tománek, M. Štefanka, Kropáč - G. Saliji, M. Segľa, Hrnka - Mašlonka, Hamrák, H. Ručkay - Uhnák, Káčer, P. Slovák

HC Košice - Dukla Trenčín 5:3 (2:1, 0:2, 3:0)
Góly: 9. Dravecký (Pašek, Šeda), 18. Pašek (Dravecký, Slimák), 43. Kristek (Zálešák, Homer), 51. Jenčík (S. Gron, Michel Miklík), 59. Dravecký (Pašek, Hvila) - 3. Sojčík (O. Mikula), 23. Sojčík, 35. Sojčík (Gábriš)
Vylúčení: 3:5 na 2 min
presilovky: 2:0
rozhodovali: Lauff - Rovenský, Snášel
5013 divákov

Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - P. Bartoš, Kristek, Zálešák - Jenčík, S. Gron, Michel Miklík - Pašek, Hvila, Dravecký - Matúš Chovan, Mlynarovič, Spilar
Trenčín: T. Hiadlovský - Hlubuček, E. Bednár, Nemčík, Gábriš, Biro, Trefný, Štindl, Imrich - Rožník, A. Šťastný, J. Gašparovič - Fojtík, M. Filo, P. Kopecký - O. Mikula, Sojčík, Broska - Lipták, Lelkeš, Jakúbek

HC Slovan Bratislava - HKm Zvolen 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 38. Dobroň (Frühauf, Lipiansky), 51. Kukumberg (M. Hudec, I. Ďatelinka) - 30. Čurilla (Brabenec, J. Mucha), 48. Otčenáš (L. Jurík, Marek Slovák), rozhodujúci sam. nájazd Otčenáš
presilovky: 2:1
rozhodovali: J. Konc - Stano, M. Novák
5987 divákov

Slovan: Karhunen - Dobroň, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Jass, Trška, L. Kozák, Jerofejevs, Štajnoch - M. Bartánus, Lipiansky, L. Hudáček - M. Hudec, Kukumberg, D. Skokan - M. Bakoš, Bulík, M. Sloboda - A. Kudrna, Preisinger, D. Buc
Zvolen: Trenčan - Ďaloga, J. Mucha, Hraško, Jindra, M. Vantroba, Zošiak, Ťavoda - Puliš, Brabenec, Čurilla - Marek Slovák, L. Jurík, Otčenáš - Síkela, M. Jurík, T. Méry - Fekiač, Šiška

HC'05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 3:4 (1:2, 0:2, 2:0)
Góly: 1. Jokila (Ján Sýkora, Kristoffersson), 46. Jokila (Kristoffersson, Ján Sýkora), 47. M. Kokavec (T. Hričina, Beňa) - 12. J. Jurík (Lušňák), 14. Holovič (Šátek), 33. R. Konečný (Klejna), 34. Klejna (Obdržálek)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: David Pojkar (Skalica) 10 min za nešportové správanie
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: P. Grečko - Gavalier, M. Grečko
2939 divákov

Banská Bystrica: Chorošun - Huba, M. Grman, Cebák, Brňák, Kubka, Bambúch, Beňa - Ján Sýkora, Jokila, Kristoffersson - Jabrocký, Miroslav Hlinka, Kútny - T. Hričina, Pulliainen, M. Kokavec - Češík, R. Heizer, Lamper
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Pojkar, Křetinský, Kloz, Jankovič, Gula, Magušin - Obdržálek, R. Školiak, J. Hruška - T. Višňovský, Lušňák, Klejna - Kutálek, Holovič, Šátek - J. Jurík, R. Konečný